Bilgi PRCC #SeçimVar Gecesine davet

FireShot Capture - 2015 Genel Seçimleri - https___secimvar.crowdmap.com_

GENEL SEÇİMLER “SEÇİM VAR GECESİ”NDE İZLENECEK

2015 Genel Seçimlerinin nabzı İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programının ev sahipliğinde gerçekleştirilecek “Seçim Var Gecesi”nde tutulacak.

İstanbul,02.06.2015– İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Yüksek Lisans programı 2015 Genel seçimleri hakkında güncel gelişmeleri takip etmek amacıyla santralistanbul kampüsünde bir izleme merkezi oluşturulacak. 7 Haziran 2015 tarihinde herkesin katılımına açık olarak kurgulanan etkinlik, İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsünde gerçekleşecek. Program öğrencilerinin yürüttüğü seçim haberlerini haritalandırma projesi #SeçimVar ve vatandaş haberciliği platformu dokuz8HABER editör masalarıyla geceye katkıda bulunacak. Seçim sürecinde güvenilir haber akışının dijital mecralarda yayılmasının amaçlandığı projede, Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka ve dokuz8HABER editörleri, haber merkezi moderatörleri olarak etkinlikte yer alacak.

“DİJİTAL MECRALARDA YOĞUN BİR ENFORMASYON AKIŞI OLACAK”

Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Program Direktörü Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka “Seçim sırasında dijital mecralarda yoğun bir bilgi akışının yaşanacağını düşünüyoruz. Dolayısıyla seçim sürecinde güvenilir enformasyona erişmek oldukça önemli hale gelecek. Kurduğumuz bu alternatif haber merkezi ile bir yandan doğru bilgiyi hızlı bir şekilde farklı mecralarda paylaşmayı planlarken bir diğer yandan ise alternatif ve güvenilir bir bilgi kaynağı oluşturmayı amaçlıyoruz.” dedi ve “Seçim Var Gecesi” ile seçim sırasında yaşanılacak bilgi karmaşasının önüne geçerek güvenilir enformasyonun dijital mecralarda yayılmasını amaçladıklarını belirtti.

Proje adresi: https://secimvar.crowdmap.com/

Açıklama: http://sosyalkafa.net/bilgi-universitesinde-secim-takip-projesi/

Etkinlik sayfası: https://www.facebook.com/events/1451728618471391/

İletişim:

Erkan Saka

erkan.saka@bilgi.edu.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s