Şirketler İçin Yapılabilecek En İyi Yatırım: İş Sağlığı ve Güvenliği

Her Cuma 19:00 ‘da İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul kampüsünde gerçekleştirilen Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programı; Ustalarla Buluşma dersinin bu haftaki konuğu Tekfen Holding Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı Esra Tüzgiray’dı.

10863711_381869635304514_489784940_n

Derste Tüzgiray, Tekfen Holding’in faaliyet gösterdiği alanlardan ve holdingten bahsederek başladığı konuşmasında;  kurumsal iletişime ve  kriz yönetimine dair bilgiler paylaştı ve iş sağlığı güvenliğinin önemine değindi.

“Gündemi sürekli değişen bir ülkede yaşıyoruz. Bu nedenle, Türkiye’de ve Dünya’da olup bitenleri bilmek ve gündemi takip etmek önemli. “

Tüzgiray, bu meslekte iyi olmak isteyenlere önerilerini şöyle sıraladı;

  • Ekran Resmi 2014-12-13 18.54.15Medya ve basın takibi yapmak – Türkiye’de ve Dünya’da olup bitenleri bilmenin, gündemi takip etmek- önemli
  • Rakiplerinin ne yaptığını takip etmek
  • Yapılan işten zarar edilmiş olsa bile, bakın şöyle işler de yapıyoruz demek
  • Basın ile yakın ilişkide olmak ancak mesafeyi korumak önemli
  • Çalışılan ajanslarla iyi ilişki kurmak, ast üst ilişkisi kurmamak gerek. Düzgün brief vermek önemli

 

“Kurumsal İletişim, iç iletişimdir”

10866782_381869598637851_805619265_n

Tüzgiray, 15.000 çalışanı olan Tekfen Holding’te çalışanlarda aidiyet duygusu yaratmanın, onları memnun ve mutlu etmenin önemli olduğuna ve bu nedenle iç iletişimin oldukça önemli olduğuna değindi. Bu doğrultuda da, Tekfen Holding içerisinde ödüllü yarışmalar düzenlendiğini, her yıl Mayıs-Haziran aylarında kıdem ödül törenleri yaptıklarını söyledi. Aynı zamanda yayın koordinatörlüğünü yaptığı ve  üç ayda bir yayınladıkları T-bülten dergisi ile de bu duyguyu pekiştirdiklerini ifade etti.

Ekran Resmi 2014-12-13 19.04.18

Konuşmasında Tekfen Holding’in kurumsal sosyal sorumluluk projelerine de değinen Esra Hanım: “Eğer petrol platformu yapıyorsanız, görünürlüğünüzü ve bilinilirliğinizi artırmak için sosyal sorumluluk projeleri  yapmak oldukça önemli” dedi. Bu doğrultuda da; İKSV’ye ve bienallere destek verdiklerini, 1992 yılından beri faaliyet gösteren Tekfen Filarmoni Orkestrası ile çok sayıda konser düzenlediklerini, Ziyaret Tepe kazısına destek verdiklerini ve birçok öğrenciye de burs olanağı sağladıklarını belirtti.

“Şirketler için yapılabilecek en iyi yatırım: iş sağlığı ve güvenliğidir”

Son olarak, konuşmasında iş sağlığı ve güvenliği konusuna değinen Tüzgiray, Tekfen Holding’te 300 iş sağlığı uzmanının çalıştığını ve mümkün olduğu kadar bunun teşviki için de çalıştıklarını söyledi. Soma faciasına ve Mecidiyeköy’de yaşanan iş kazasına değindi.

Didem Özkaymaz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s