Ustalarla Buluşma’da Bir Yeme İçme Uzmanı: Pepsico

Bilgi PRCC İletişim yüksek lisans bölümünün, genç iletişimcileri sektörün usta isimleri ile buluşturduğu Ustalarla Buluşma dersinin son konuğu dünyanın en büyük ikinci yiyecek içecek markası olan Pepsico’nun Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Didem Şinik’ti.

Didem_Sinik

Şinik, sunumuna mesleki deneyimlerinden bahsederek başladı. Pepsico şirketi ile on yılı aşkın zamandır sürdürdüğü çalışmalarından örnekler sunarak devam etti. Pepsico’nun üretim aşamalarının görülebileceği bir video ile şirketin vizyonunu resmetti.

Bu kısa girişin ardından, 300 binin üzerinde çalışan ve 65 milyar dolarlık marka değeriyle sektörün önemli liderlerinden biri olan Pepsico’nun Kurumsal İletişim Müdürü Didem Şinik, dersin katılımcılarına liderlik konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Şinik sunumunda, liderlik kavramının şirketlerin, kurumların veya kişilerin insanlara yüklediğinden çok daha fazlası olduğunun altını çizerken liderliğin kalıtsal olmadığını ve herkesin lider olabileceğini savundu.

Hitler, Atatürk, Caesar, Gandhi gibi dünya tarihine yön vermiş önemli liderlerinin ortak özellikleri tartışıldı. Öğrencilerden gelen fikirler ile büyük liderlerin belirleyici özellikleri üzerinde duruldu.

Şirketlerin eğilimlerine ve sektörlerine göre pazarlama, finans veya satış şirketi olarak sınıflara ayrıldığını belirten Şinik, iyi bir liderin misyonunun çalıştığı şirketin segmenti itibariyle gerektirdiği üslup doğrultusunda çalışanlarını en doğru biçimde yönetip etkili iş fikirleri yaratmak olduğunu vurguladı.

Bu noktada iyi bir liderin delege edebilme konusundaki yeteneği, çalıştığı insanlardan başarılı takımlar yaratmaktaki başarısı, o takımları motive edebilmesi ve tek tek bireylere nasıl davranılması konusundaki uygulamaları ders katılımcılarının da soru ve yorumlarıyla birlikte münazara edildi.

Sözlerini “Önce kendi hayatınızın lideri olun!” vurgusuyla tamamlayan Didem Şinik ile keyifli bir Ustalarla Buluşma dersi gerçekleştirildi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s