Sedef Bulaşıcı Değildir, Farkındalık Bulaşıcıdır

Sedef Hastaları Dayanışma Derneği (SHDD)’nin ‘’Dokun Bana’’ fotoğraf yarışması ödül töreni derneğin ana sponsorlarından; Novartis, Taze Fikir Reklam Ajansı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler son sınıf öğrencilerinin ortak çalışması ile 31 Ekim’de gerçekleşti.

sedef logo

Nedeni kesin olarak bilinemeyen ve kronik hastalıklar arasında yer alan ‘’sedef’’ bulaşıcı bir hastalık değildir. Hastalığa dikkat çekmek ve bulaşıcı olmadığı vurgusunu bir kez daha yapmak adına düzenlenen ‘’Dokun Bana’’ fotoğraf yarışmasının kazananları belli oldu. Sedef Hastaları Dayanışma Derneği tarafından, Novartis ve Taze Fikir Reklam Ajansı’nın katkıları ile gerçekleşen yarışmanın ödül töreni 31 Ekim’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul kampüsünde düzenlendi. Törenin ve ‘’Dokun Bana’’ farkındalık kampanyasının medya ayağını ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler son sınıf öğrencileri yürüttü.

B1Ro0WWCUAAaAhV ‘’Dokun Bana’’ fotoğraf sergisi ‘’dokunmak’’ ana teması üzerinden; hayata, insanlara, hayallere dokunmak    gibi bir çok konuya vurgu yapan fotoğraflardan oluşuyor. Bir cilt rahatsızlığı olan sedefin bulaşıcı olmadığı  vurgusunu yapan yarışmanın jürisinde fotoğraf sanatçıları Muammer Yanmaz, Mustafa Seven; İstanbul  Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Can Bilgili, Deri ve Zührevi Hastalıklar  Uzmanı Dr. Ulviye Atılganoğlu ve Sedef Hastaları Dayanışma Derneği Üyesi Sertan Tiryaki yer aldı.

31 Ekim’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul kampüsünden düzenlenen ödül töreni Halkla İlişkiler son sınıf öğrencileri tarafından eş zamanlı olarak sosyal medyada paylaşıldı. Törende birincilik ödülünü Volkan Gökçen alırken, ikincilik ödülü Veli Dölek’in oldu.

Yarışmaya katılan 33 fotoğraf 15 Kasım tarihine kadar İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul kampüsünde sergileniyor olacak.

sedef 1

Yarışmaya katılan 33 fotoğrafa Sedef Hastaları Dayanışma Derneği’nin sitesinden de ulaşabilirsiniz.

http://fotografyarismasi.psoriasis.org.tr/YarismayiKazananlarListesi.aspx

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler son sınıf öğrencilerinin farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığı video:

B1RswmCIgAAys9_

Gizem Çimen

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s