Kayıt olmak için….

 

Üniversite Kaydı

Öğrenci kayıt işlemlerinin tümü Santral Kampüsü, L1 Binası Bahçe Girişi’nde yapılmaktadır. Kayıt için takip edilecek adımlar aşağıda sırasıyla sunulmuştur.

 

T.C. VATANDAŞI ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • Geçici mezuniyet belgesi ya da diplomanın noter onaylı fotokopisi (programın talep etmesi halinde yüksek lisans diploması ya da geçici mezuniyet belgesi)
  • Lisans derecesini yurt dışından alanlar için denklik belgesi (programın talep etmesi halinde yüksek lisans derecesinin denklik belgesi)
  • 6 adet fotoğraf
  • ALES, GRE, GMAT sonuç belgelerinden birinin aslı
  • Resmi Not Dökümü (transcript)
  • Erkek adaylar için yeni tarihli askerlik durumu belgesi

 

 

  1. Öğrenci kayıt için gerekli evraklar ile Lisansüstü Öğrenci İşleri’ne başvurur. Evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

  1. Lisanüstü Öğrenci İşleri teslim edilen evraklarla öğrencinin dosyasını açar ve öğrenciyi Lisanüstü Mali İşler’e yönlendirir.

 

 

  1. Öğrenci, Lisanüstü Mali İşler’de program ücretini öder. Ödeme ile ilgili bilgiler ekte sunulmuştur.

 

  1. Program ücretinin ödenmesini takiben öğrenci yeniden Lisansüstü Öğrenci İşleri’ne döner. Bu adımda öğrenci sistem üzerinde kişisel bilgi girişini yapar ve öğrenci kimliği için fotoğraf çektirir. Bu işlemlerin sonunda öğrenciye kimlik kartı basılır ve ders kaydı için ilgili programa yönlendirilir.

 

 

Önemli Not: Kimi durumlarda (tezli programlar için özellikle eksik ALES sonuç belgesi) Özel Öğrenci statüsünde kayıt olmak mümkündür. Bu statüde kayıt yapmak Üniversitenin ilgili birimlerinin alacağı bir karardır. Özel Öğrenci kaydını takiben öğrenci eksik belgeyi 2 akademik yarıyıl için de teslim edeceğini taahhüt etmek zorundadır ve bu yönde Lisansüstü Öğrenci İşleri tarafından sunulan taahhütnameyi imzalamalıdır. Özel Öğrenci statüsünde alınan dersler programın toplam kredi yükünün yarısını aşamaz.

Eksik belge ya da belgelerin bahsi geçen süre içinde teslim edilmemesi durumunda öğrencinin ilişiği kesilir. İlişiği kesilen Özel Öğrenci herhangi bir geri ödeme talebinde bulunamaz ancak kendisine aldığı dersleri ve notları gösteren bir transkript Lisansüstü Öğrenci İşleri tarafından düzenlenir. Özel Öğrencilik bir hak değil, bir imkandır. Üniversitenin ilgili birimlerinin, Özel Öğrenci statüsünde kabul ve ilişik kesmeye dair hakları saklıdır. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s